r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kolejne zmiany w algorytmie wyszukiwania - Google zdegraduje śmieciowe strony

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W ciągu kilku najbliższych dni Google zaktualizuje swój algorytm wyszukiwania. Zmiany mają zaowocować usunięciem z czołówki wyników wyszukiwania stron o wątpliwej jakości, które swoją pozycję zawdzięczają wyłącznie różnym sztuczkom SEO.

Jak informują inżynierowie Google, zmiany w algorytmie są skierowane przeciwko serwisom praktykującym „black hat webspam”, czyli różnego rodzaju działania mające sztucznie podwyższyć pozycję danej strony w rankingu. Praktyki takie jak upychanie słów kluczowych czy korzystanie na szeroką skalę z systemu wymiany linków nie mają nic wspólnego z generowaniem wysokiej jakości treści i nie będą promowane w wynikach wyszukiwania. Jak możemy przeczytać w ogólnych wytycznych dla webmasterów, Google będzie piętnował serwisy wykorzystujące na masową skalę m.in. maskowanie, podstępne przekierowanie, ukryte linki czy ukryte treści. Zmiany zostaną wprowadzone równocześnie we wszystkich wersjach językowych wyszukiwarki i będą miały istotny, dostrzegalny dla zwykłych użytkowników wpływ na wyniki wyszukiwania. W przypadku polskiej wersji Google zmiany obejmą około 5% wszystkich zapytań.

Równocześnie Google przypomina, że w żaden sposób nie potępia działań sektora SEO, który wnosi wiele dobrego do funkcjonowania serwisów internetowych. Dobra optymalizacja pod kątem wyszukiwarek nie może być jednak mylona z generowaniem webowego spamu i próbami oszukiwania algorytmu, bo w ostatecznym rozrachunku tracą na tym sami użytkownicy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial