r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejni aukcyjni oszuści zatrzymani

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn trudniących się oszustwami z wykorzystaniem stron internetowych. Oficerowie z Sekcji Przestępstw Komputerowych PG KWP w Katowicach wspólnie z policjantami Sekcji PG KMP w Częstochowie, współpracując z ekspertami Działu Bezpieczeństwa firmy Allegro, namierzyli 23-letniego częstochowianina, który podszywał się pod zarejestrowanych uczestników internetowych aukcji.

Mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku, w jednej z kawiarenek internetowych w Częstochowie. Wczoraj zatrzymano także 29-letniego mieszkańca Częstochowy, który również uczestniczył w procederze. Mechanizm działania sprawców polegał na stworzeniu strony internetowej łudząco podobnej do strony portalu aukcyjnego, za pomocą której sprawcy uzyskiwali dane niezbędne do zalogowania się na konta uczestników aukcji. Dodatkowo, z pomocą 25-letniej mieszkanki Częstochowy, sprawcy założyli na jej nazwisko rachunek w jednym z banków, za co zrewanżowali się jej kwotą 100 zł.

Następnym krokiem podejrzanych - podszywających się pod sprzedających - były oferty sprzedaży na aukcji nieistniejących towarów, za które nabywcy przelewali należność na wcześniej założony rachunek. Policjanci wspólnie z pracownikami Allegro szacują, że w ten sposób podejrzani mogli oszukać około 100 osób z terenu całego kraju. Obecnie informacje te są dokładnie sprawdzane. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.