r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejni oszuści na Allegro zatrzymani

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzięki współpracy policjantów z wydziału Przestępczości Gospodarczej w Lubinie i Działu Bezpieczeństwa Portalu Internetowego ALLEGRO udało się zatrzymać kolejnych oszustów.

Do zatrzymania doszło w czasie wystawiania przez oszustów na aukcji internetowej telefonu komórkowego. Grupa była dobrze zorganizowana. W jej skład wchodziły 4 osoby w wieku od 24 do 37 lat. Sprzedającymi byli niczego nie świadomi mieszkańcy Lubina i Polkowic (woj.dolnośląskie). Całość niecnych działań oszustów polegała na tym, iż na nazwiska osób sprzedających zakładli oni rachunki bankowe wykorzystywane w transakcjach. Pieniądze za telefony wpływały na konta, ale kupujący tego co nabyli przez Internet nigdy nie otrzymali.

W sumie internetowi oszuści założyli kilkadziesiąt kont sprzedawców, wykorzystując cudze dane personalne. Do sprzedaży wystawili towary o łącznej wartości ok. 46 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wyłudzono ok. 25 tysięcy zł. Sprawcom przestępstwa grozi od sześciu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.