Kolejni oszuści schwytani

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Komputerową KWP w Katowicach, dzięki współpracy z Działem Bezpieczeństwa portalu Allegro, zatrzymali parę oszustów działających na internetowych serwisach aukcyjnych. 22-letnia kobieta oraz jej 24-letni partner wpadli w jednej z kawiarenek internetowych na terenie Siemianowic Śląskich.

Policjanci szacują, że w okresie swojej blisko 3 letniej działalności, przestępcy mogli korzystać aż ze 120 różnych kont na serwisach aukcyjnych Allegro i Ebay. Na aukcji nie oferowali do sprzedaży nigdy więcej niż dwóch nowych telefonów komórkowych po atrakcyjnych cenach, tłumacząc ich pochodzenie programem wymiany aparatów u operatorów. Oczywiście komórek takich nigdy nie posiadali w związku z czym po wpłacie na konto "nabywcy" oczekiwali na przesyłki bezskutecznie.

Pieniądze wpływały na konta bankowe założone na różne osoby. W chwili zatrzymania znaleziono przy nich karty bankomatowe, kody aktywacyjne i telefony komórkowe. Z odczytanych wiadomości SMS ustalono korespondencję oszustów z niezadowolonymi klientami, którzy nie otrzymali zamówionego towaru. Przestępcy logowali się wyłącznie z kawiarenek internetowych na terenie Śląska i Małopolski. Co ciekawe, swoje zajęcie traktowali jako normalną pracę. Do kafejek wychodzili rano i kończyli zawsze przed 16.00, później już wyłącznie odpoczywając. Wczoraj, decyzją sosnowieckiego sądu, przestępcza para została tymczasowo aresztowana.

Obecnie policja skupia się na ustaleniu oszukanych klientów, oszacowaniu liczby oszustw oraz sumy wyłudzonych pieniędzy. Za przestępstwa te zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

© dobreprogramy

Komentarze