r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejni piraci zatrzymani

Strona główna Aktualności

Warszawska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy za pośrednictwem Internetu pobierali nielegalne filmy, muzykę i oprogramowanie, a następnie rozpowszechniali je na pobliskich bazarach.

Pierwszym krokiem jaki uczyniła policja była kontrola mieszkania 33-letniego Wojciecha F., w którym znaleziono komputer, służący do kopiowania nielegalnych materiałów. Oprócz tego wykryto i zabezpieczono ponad 300 nośników CD i DVD przygotowanych do sprzedaży. Wstępnie szacuje się, iż zatrzymany spowodował straty w wysokości 25 tys. zł. Następnego dnia policja zapukała do drzwi mieszkania 35-letniego Michała M., tutaj również wykrywając nielegalną działalność. Zabezpieczono około 70 płyt z nielegalnymi materiałami, które szacunkowo przyniosły straty 5 tys. zł.

Obaj zatrzymani mężczyźni przyznali się podczas przesłuchania, że pobierali z sieci nielegalne filmy, muzykę i oprogramowanie, przerabiali i kopiowali je na płyty, a następnie sprzedawali lub przekazywali do sprzedaży handlarzom z pobliskich bazarów. Zarówno Wojciechowi F. jak i Michałowi M. postawiono zarzuty naruszenia praw autorskich.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.