Kolejny BookRage z okazji konferencji CopyCamp

Kolejny BookRage z okazji konferencji CopyCamp

Kolejny BookRage z okazji konferencji CopyCamp
15.10.2014 16:25, aktualizacja: 20.10.2014 09:36

Wystartowała kolejna akcja BookRage, w ramach której można kupić pakiet książek w postaci elektronicznej za cenę, którą ustalamy sami. Tym razem do zgarnięcia są zbiory esejów traktujących o szeroko rozumianej współczesnej kulturze masowej.

Obraz

Pakiet ten związany jest z konferencją CopyCamp, organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska, który odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Warszawie. Dostępny od złotówki pakiet zawiera cztery książki:

  • „Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę” Michała Radomiła Wiśniewskiego, pisarza, blogera, publicysty i gracza. Idzie swoją drogą, z przekory często omijając popularne tytuły. Interesuje go wszystko, co dzieje się na granicy – gatunków, kultur i mediów. Lubi śledzić, jak popkultura rozmawia ze sobą i z odbiorcą. Napisał o tym trochę tekstów i one właśnie stanowią treść tego zbioru. Szczerze wierzy, że jeśli się zginie w grze, to się zginie naprawdę
  • „Media, wersja beta\ Mirosława Filiciaka. Słowami profesora Marka Krajewskiego: „Książkę Mirosława Filiciaka można czytać w sposób co najmniej dwojaki. Po pierwsze jako pogłębioną analizę relacji zachodzących dziś pomiędzy mediami, jako refleksję na temat sposobów ich używania przez odbiorców oraz kulturowych i społecznych konsekwencji przeobrażeń, jakim ulega system medialny. Po drugie jako tekst zawierający propozycję znaczącej korekty w sposobie uprawiania nauk humanistycznych, propozycję detronizującą tekst jako podstawowy przedmiot analiz na rzecz przyglądania się społecznym praktykom, technologiom, działaniom aktorów jako czynnikom odpowiedzialnym za formowanie się określonego porządku społecznego i kulturowego.”
  • „Książka jako towar\ Marcina Rychlewskiego – według profesor Bogumiły Kaniewskiej: „Książka Marcina Rychlewskiego stanowi śmiałą i nowatorską próbę rewitalizacji tradycyjnej socjologii literatury, dostosowanej na potrzeby współczesnego rynku wydawniczego. Do najciekawszych wątków książki należy zaliczyć redefinicję obiegów literackich (traktowanych jako »obiegi książkowe«) oraz koncepcję odbiorcy, będącego zarazem empirycznym czytelnikiem, konsumentem, a nierzadko również internetowym recenzentem. Na uwagę zasługuje także analiza reklamowych not wydawniczych, stanowiących rodzaj interpretacji i będących jednocześnie swoistą manipulacją ze strony wydawców, kształtującą coś, co autor nazywa »prerecepcją«.”
  • „Bez dubbingu. Z bandytą w windzie\ Macieja Parowskiego – Jak pisze sam autor: „Uzbierało się tego kilka teczek wycinków, niektóre, jeśli nawet nieaktualne, niosą chyba świadectwo epoki. Toteż, korzystając z zaproszenia Book Rage, dołączam do wznowienia „Bez dubbingu” kilkadziesiąt przebranych tekstów z następnych dekad, zatytułowanych zbiorczo »Z bandytą w windzie«. Wszystkie próbują penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki. A że wolę uprawiać sztukę felietonu jako sposób życia a nie dziennikarski szablon, to podczas selekcji dawałem pierwszeństwo tekstom krótszym, zabawnym, raczej opisującym wydarzenia niż konstruującym teorie.”

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już otrzymają dodatkowego e­booka. Tym razem jest to „Kontekst“ Corego Doctorowa.­ „Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić. A jak już przeczytasz to ­ polecam resztę książki”­ pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów. „Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.”

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami) jak i przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. W BookRage niezmiennie istnieje możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska, organizatora CopyCampu, można więc wesprzeć szczytny cel nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)