Kolejny bezpłatny hot-spot na wrocławskim Rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

Telefonia Dialog uruchomiła bezpłatny hot-spot w otoczeniu swojego Biura Obsługi Klienta na wrocławskim Rynku. Dialnet Bezprzewodowy stanowi testową fazę projektu komercyjnego świadczenia usług dostępu bezprzewodowego do Internetu w technologii Wi-Fi i będzie bezpłatny do końca 2004 r.

"To nasza propozycja dla osób ceniących sobie swobodę i niezależność, optymalna oferta na letnie dni i nasza wakacyjna niespodzianka dla wrocławian" - powiedział Tadeusz Kostka, prezes zarządu spółki.

Aby skorzystać z usługi Dialnet Bezprzewodowy wystarczy posiadać przenośny komputer PC lub terminal PDA (Pocket PC, Palmtop) wyposażony w adapter Wi-Fi (standard 802.11b). Po podłączeniu do sieci Internet użytkownik otrzyma adres IP, przydzielony dynamicznie przez serwer DHCP Dialogu. Następnie należy uruchomić przeglądarkę WWW i wejść na stronę logowania do sieci Wi-Fi Dialogu (wifi.dialog.pl), dedykowanej dla dostępu bezprzewodowego, a potem zarejestrować się wypełniając zamieszczony tam formularz. Ustalone w trakcie rejestracji login i hasło można potem wielokrotnie wykorzystywać przy kolejnych wizytach w Internecie na wrocławskim Rynku. Transmisja danych odbywa się z prędkością 11Mb/s, a czas trwania sesji internetowej nie jest ograniczany.

© dobreprogramy
s