reklama

Kolejny build Windows 7 na torrentach, czy to już RC?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Najnowszy build systemu Windows 7, który wyciekł niedawno do serwisów torrentowych, prawdopodobnie zyska miano Release Candidate i zostanie niedługo publicznie, oficjalnie wydany.

Wersja, o której mowa nosi oznaczenie 7077.0.090404-1255 i została skompilowana 4 kwietnia. Microsoft oczywiście nie potwierdził, że akurat ta kompilacja uzyska status Release Candidate, ale są powody by tak właśnie sądzić. Jedyne, co Microsoft potwierdził to oficjalny numer wersji RC - będzie to 7100. Numer ten jednak zostanie na pewno sztucznie podniesiony właśnie do takiej "okrągłej" liczby.

Przy okazji wyszło na jaw, że uaktualnienie z wersji Beta do RC nie będzie w pełni wspierane. Microsoft udostepnił jednak metodę obejścia sprawdzania numeru kompilacji tak, by instalator mimo wszystko nie protestował podczas próby uaktualnienia. Zalecaną metodą migracji jest jednak czysta instalacja.

Publiczne wydanie wersji Release Candidate planowane jest nadal na maj, ale być może partnerzy i wybrani beta-testerzy otrzymają tę wersję wcześniej - nieoficjalnie mówi się nawet o piątku w tym tygodniu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić