r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejny dobry dla Apple'a kwartał

Strona główna Aktualności

Apple, który opublikował swoje wyniki finansowe za zamknięty właśnie kwartał fiskalny, chyba nikogo nie zaskoczył. Firma ma za sobą kolejny dobry kwartał, zamknięty z zyskiem netto o 94% większym, niż w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Wygląda na to, że sukces firmy Apple coraz bardziej zależy od powodzenia iPhone'a. W minionym kwartale sprzedanych zostało 35,1 miliona tych smartfonów — 88% więcej niż przed rokiem — co wygenerowało 58% wszystkich przychodów firmy z Cupertino. Jak tak dalej pójdzie, iPhone przestanie być „kolejnym smartfonem” na rynku i zyska pozycję jako jedyny produkt we własnej kategorii — tak samo, jak kilka lat temu iPod. Ciekawe, czy iPhone ma szanse tak samo zmienić kulturę popularną, jak pierwszy przenośny odtwarzacz muzyki w postaci cyfrowej z prawdziwego zdarzenia… który obecnie nie ma już znaczenia — wygenerował jedynie 3% przychodów Apple'a.

iPad, synonim tabletu, jest odpowiedzialny jedynie za 15% przychodów firmy Apple, a jego sprzedaż w minionym kwartale spadła z rekordowych 15,5 milionów sztuk do 11,8. Jest dobrze, choć iPad kolejnym iPodem raczej nie będzie. Maki odpowiedzialne są za 13% przychodów i wygląda to jakby były produktem z bocznego toru, choć ich sprzedaż wzrosła względem zeszłego roku o 7%… do aż 4 milionów sztuk.

r   e   k   l   a   m   a

Apple ryzykuje ponownie uzależniając się od jednego tylko produktu, ale na razie nie zanosi się na to, aby miał napotkać na swojej jakieś problemy. Wręcz przeciwnie — czasy nie są najlepsze, w niektórych krajach nadal żniwo zbiera kryzys ekonomiczny, zaś Apple w niesprzyjających warunkach generuje coraz większe przychody.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.