Kolejny exploit na Google Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie minęły jeszcze 24 godziny od publikacji pierwszej ogólnodostępnej wersji przeglądarki Google Chrome, a na kolejnym blogu znaleźć można informacje o kolejnym krytycznym błędzie występującym w produkcie Google.

Nowy explolit wykorzystuje technologię uruchamiania stron w osobnych procesach oferowaną przez Google Chrome do zawieszania całej przeglądarki. Rishi Narang odkrył ten błąd w Google Chrome Browser 0.2.149.27 pracującym na systemie Windows XP Professional SP3. Luka na szczęście tym razem nie jest tak poważna jak w przypadku uruchamiania plików o rozszerzeniu JAR bez wiedzy użytkownika. W chwili obecnej można przypuszczać tylko, że tego typu błędów jest znacznie więcej i będą one wyciekać z dnia na dzień. Nam pozostaje mieć tylko nadzieję, że firma Google weźmie je sobie do serca i podobnie jak Mozilla będzie łatać swój produkt na bieżąco nie kryjąc się ciągle informacją o kolejnej aplikacji z "nieśmiertelnym" statusem beta.

Dopóki światła dziennego nie ujrzy nowsza wersja przeglądarki polecamy wszystkich Czytelnikom wstrzymać się od codziennego korzystania z Google Chrome. Osoby zainteresowane wyglądem poszczególnych funkcji nowej przeglądarki odsyłamy do naszego najnowszego felietonu Google Chrome - pierwsze wrażenia.

© dobreprogramy