reklama

Kolejny groźny cyberatak na Sony - wyciekły dane 93 tys. kont

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sony po raz kolejny padła ofiarą cyberprzestępców. Tym razem próbowali oni włamać się do sieci Sony Entertainment Network, PlayStation Network oraz Sony Online Entertainment Network.

Cyberprzestępcom próbowali zalogować się do 93 tys. kont użytkowników zapisanych w wymienionych usługach. Tym razem jednak firma była przygotowana na ataki i - jak podał na stronach firmy Sony Philip Reitinger - udało się uniknąć najgorszego. Najważniejsze informacje, to jest te dotyczące kart kredytowych, są bezpieczne i nie padły ofiarą cyberprzestępców. Udało się im natomiast uzyskać informacje dotyczące haseł i e-maili użytkowników. Sony ostrzega przed próbami wymuszenia dodatkowych danych i zachęca do bezpiecznego logowania.

Jak powiedział rzecznik firmy, ataki miały miejsce od 7 do 8 października. Cyberprzestępcom udało się uzyskać dostęp do 35 tys. kont w Stanach Zjednoczonych i 24 tys. w Europie. Jak na razie więcej informacji na ten temat nie ujawniono. Przypomnijmy, że wcześniej serwery firmy Sony zostały zaatakowane w kwietniu, maju i czerwcu tego roku. Wyciekły wówczas dane dotyczące kart kredytowych, zaś Sony miał przez dłuży czas problemy z przywróceniem skompromitowanej sieci PlayStation Network. Firma była też przesłuchiwana przez amerykański Kongres w sprawie ataków.

Wygląda na to, że firmie udało się jedynie częściowo zabezpieczyć swoje usługi. Wprawdzie tym razem cyberprzestępcy nie skradli numerów kart kredytowych, udało im się jednak przejąć dane dotyczące użytkowników sieci. Sony zapewnia, że kontroluje sytuację. Pytanie, czy po kolejnych atakach ktokolwiek będzie jeszcze chciał korzystać z tak łatwo podatnej usługi? Dotychczasowe wydarzenia powinny były zmusić firmę do zdwojenia wysiłków mających na celu zabezpieczenie swoich klientów. Najwyraźniej nic takiego się nie stało.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić