reklama

Kolejny, który wystąpił o zwrot pieniędzy za Windowsa

Strona główna Aktualności

O autorze

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy na łamach vortalu o niejakim Piotrze Karczemskim, który w ślad jednego z Brytyjczyków postanowił wystąpić o zwrot pieniędzy za licencję na system operacyjny, zakupiony wraz z laptopem. Przykładem Polaka i mieszkańca Wielkiej Brytanii poszedł jeden z Czechów, pieniądze odzyskał, ale nie do końca od instytucji, która zwrotu winna dokonać.

Kamil Páral, podobnie jak Polak zakupił laptopa marki Lenovo. Wraz ze sprzętem w jego ręce trafiła licencja na korzystanie z systemu operacyjnego Windows Vista Business. Z racji tego, iż jest zagorzałym użytkownikiem Ubuntu postanowił wystąpić o zwrot kosztów, jakie poniósł wykupując wraz z notebookiem możliwość legalnego korzystania z platformy Microsoftu. Pierwszym krokiem jakie poczynił były rozmowy z czeskim oddziałem koncernu. Ten, owszem wyraził zgodę na zwrócenie kosztów, wynikających z postanowieniem EULA, ale w zamian zażądał podpisania przez Czecha zobowiązania NDA (non-disclosure agreement). W jego myśl Páral zobowiązał by się do zachowania całkowitego milczenia w związku z prowadzonymi rozmowami i ich efektami.

Czeski użytkownik odmówił podpisania wspomnianego zobowiązania. Opisał on natomisat swoje perypetie związane ze zwrotem pieniędzy za licencję Microsoftu na łamach jednego z czeskich serwisów - AbcLinux. Po zapoznaniu się z całą sprawą administracja portalu, wraz z firmą, do której on należy zrekompensowały Páralowi trud włożony w rozmowy z Microsoftem, wypłacając mu 1950 koron czeskich (około 130 USD), które stanowiły równoważność zakupionej z laptopem licencji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama