Kolejny nalot na akademiki

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dziś nad ranem sześciu studentów jednej z poznańskich uczelni wyższych. Podejrzani są o bezprawne rozpowszechnianie muzyki, programów i gier komputerowych za pośrednictwem Internetu. Podczas przeszukania policja zabezpieczyła dyski twarde i płyty CD i DVD, na których znajdują się ponad 2 TB danych.

Studentów zatrzymano w akademikach. Jak informuje policja, rozpowszechniali pliki za pomocą sieci P2P. W ciągu tygodnia, według ustaleń policji, dochodziło do wymiany plików przez około 300 osób dziennie (1400 tygodniowo).

Podejrzani mają niewiele ponad 20 lat. Według wstępnych szacunków policji w całej wewnętrznej sieci komputerowej mogło krążyć ponad 10 TB danych. Zabezpieczone twarde dyski zostaną teraz przekazane ekspertom do analizy. Wówczas będzie wiadomo dokładnie ile nielegalnych filmów, muzyki czy programów komputerowych, znajduje się na tych nośnikach.

Zatrzymanym studentom postawiono zarzut rozpowszechniania cudzych utworów bez stosownego uprawnienia, za co jak informuje policja, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy