Kolejny oszust aukcyjny zatrzymany

Strona główna Aktualności

O autorze

Policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Chorzowie wspólnie z policjantami z Zespołu do walki z Przestepczością Komputerową KWP w Katowicach zatrzymali internetowego oszusta. Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec Bytomia, który założył kilkadziesiąt kont na portalu aukcyjnym oraz na podstawie fałszywych dokumentów kilkanaście kont bankowych.

Wykorzystując zarejestrowane konta aukcyjne sprzedawał za ich pośrednictwem nieistniejące przedmioty. Na kilkanaście godzin przed zatrzymaniem zdążył wystawić na sprzedaż 100 nieistniejących telefonów komórkowych. Oszust został zatrzymany wczoraj popołudniu na katowickim osiedlu Paderewskiego. Jak informuje policja, oszust był bardzo zaskoczony, gdy do jego samochodu podeszli funkcjonariusze i okazali mu służbowe legitymacje. Mężczyzna przygotowywał się do kolejnego oszustwa wykorzystując przenośny komputer i bezprzewodowe łącze internetowe, za pomocą którego włamywał się do bezprzewodowych sieci internetowych i łączył sie z portalem aukcyjnym. Policjanci ustalili, że w latach 2005-2007 podejrzany oszukał blisko 1000 osób z całej Polski na kwotę co najmniej 100.000 złotych. Podczas akcji śląscy policjanci współpracowali z ekspertami Działu Bezpieczeństwa Firmy Allegro.

Oszustów "grasujących" po serwisach aukcyjnych jest coraz mniej, a policja walczy z nimi coraz bardziej skutecznie. Minęły czasy gdy wysyłanie ziemniaków zamiast sprzętu elektronicznego było na porządku dziennym, dzięki temu ryzyko zawierania transakcji znacznie spadło.

© dobreprogramy