r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejny oszust wykorzystujący internetowy serwis aukcyjny zatrzymany

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu oficer Sekcji Przestępstw Komputerowych Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zatrzymał 21-letniego mieszkańca woj. łódzkiego dokonującego oszustw internetowych. Współpracując z ekspertem serwisu aukcyjnego mężczyzna został namierzony w jednej z częstochowskich kawiarenek internetowych.

Przed przyjazdem policjantów oszust zdążył jednak opuścić lokal. Ponownie namierzono go w innej miejscowej kawiarence. Tam też doszło do zatrzymania. Ustalono, że sprawca korzystał z kilku kont e-mailowych założonych na niemieckim serwerze. Miał też konto w jednym z internetowych banków.

Oszust w celu utrudnienia namierzenia go jeździł po Polsce korzystając z różnych kawiarenek internetowych. Przed Częstochową, w ciągu zaledwie jednego dnia, zdążył odwiedzić m.in. Kalisz i Bełchatów.

Mężczyzna obserwował kończące się aukcje i wysyłał do ich zwycięzców swoje powiadomienia mailowe z jego numerem konta bankowego. Pomimo właściwej informacji przekazywanej zwycięzcy aukcji przez serwis internetowy, w wielu przypadkach osoby wpłacały pieniądze na konto oszusta podane w jego e-mailu. W ten sposób zostało oszukanych co najmniej 100 osób z terenu całego kraju.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.