r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejny potencjalny hit twórców Minecrafta już do kupienia

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Sukces Minecrafta od Mojang dał twórcom fenomenu możliwość poeksperymentowania w innych gatunkach, niż tylko rozstawianie kolorowych bloczków w kanciastym świecie. Od kilku lat trwały prace nad nowym potencjalnym hitem, który wymagałby nie orientacji w przestrzeni, lecz zmysłu strategicznego. Projekt Scrolls, bo o nim mowa, trafił wreszcie do sprzedaży. Wersje próbne dostępne są za darmo na PC oraz tablety z Androidem.

Rozgrywka to połączenie klasycznej gry planszowej z szachami, czerpiące także przy okazji garściami z karcianek. Co prawda w miejsce kart używa się tutaj tytułowych magicznych zwojów, ale chodzi o zgromadzenie ich jak największej ilości (typów jest przeszło 350), aby potem z tych najmocniejszych stworzyć podręczną talię i z nią ruszyć na przeciwnika. Zabawa nastawiona jest na rywalizację sieciową i produkcja wymaga do działania aktywnego połączenia z Internetem, co nie każdemu może się spodobać.

r   e   k   l   a   m   a

Bitwy toczą się na charakterystycznych mapach podzielonych na tak zwane heksy, czyli sześciokątne pola, które mogą zajmować jednostki graczy. Obie strony bronią obelisków, posiadających swoje pule życia. Gra kończy się w momencie, gdy ktoś zniszczy trzy z pięciu przeciwnika. Zabawa podzielona jest na tury, podczas których zyskujemy energię magiczną, aby móc zagrać potężniejsze zwoje, atakujemy wroga i rzucamy różnorakie zaklęcia. Pomocny przy opanowaniu zasad będzie samouczek, a także opcja mierzenia się ze sztuczną inteligencją. Co ciekawe, gra umożliwia międzysystemową wymianę danych. Posiadacze tabletów pograją więc z komputerowcami (Windows lub OS X).

Jeżeli komuś Scrolls kojarzy się z serią gier RPG The Elder Scrolls to nie jest w tym osamotniony. Odpowiedzialna za nią firma Bethesda procesowała się z Mojang z tego względu. Ostatecznie udało się wypracować porozumienie, że nikt nie będzie miał problemów z nazwą nowego produktu, jeśli gry pod sporną marką reprezentować będą zupełnie inny gatunek, niż takie Oblivion czy Skyrim. Producenci Minecrafta nie mają zamiaru mierzyć się z nimi, bo poszukiwali niszy, którą mogliby zagospodarować.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.