Kolejny pracownik Microsoftu odchodzi do Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Opinia publiczna została poinformowana o odejściu kolejnego pracownika firmy Microsoft do Google. Tym razem jest to posiadający piętnastoletni staż Vic Gundotra, który pełnił w firmie wysokie stanowisko kierownicze związane z systemem Windows.

Jak można się było spodziewać, finansowe szczegóły zatrudnienia Gundotry w Google nie zostały ujawnione, nie wiadomo też, jaką będzie pełnił on rolę. W związku z podpisanym przez niego zobowiązaniem, przez rok nie może on pracować w innej, konkurencyjnej firmie, więc czeka go roczny urlop.

Vic Gundotra nie jest pierwszym istotnym pracownikiem, który w ostatnim czasie opuścił giganta z Redmond. Niedawno informowaliśmy o niespodziewanym odejściu Martina Taylora, twórcy kampanii "Get The Facts", o którym krążą nieoficjalne plotki, że także może rozważać pracę dla Google. Ubiegłoroczne odejście menedżera Microsoftu, Kai-Fu Lee, skończyło się procesem sądowym o złamanie kontraktu podobnego do tego podpisanego przez Vica Gundotrę. Inni pracownicy Microsoft, którzy niedawno zasilili szeregi Google to Mark Lucovsky i Adam Bosworth. Przy ilości zatrudnionych w korporacji osób nie jest to jednak liczba znacząca.

© dobreprogramy
s