Kolejny przeciwnik dla Surface nadejdzie z Chin, stworzy go Huawei

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio często słyszymy o kolejnym nowym urządzeniu z Windows 10, które łączy wybrane cechy tabletu i laptopa. Po oficjalnym premierze sprzętu z serii Surface od Microsoftu kilku producentów pokazało mniej lub bardziej godnych konkurentów. Do tych firm ma niebawem dołączyć chiński producent, która znany jest ze swoich smartfonów. Do wejścia na rynek hybryd z Windows 10 przymierza się Huawei.

W tym miesiącu oficjalnie zobaczyliśmy sporo nowego sprzętu działające pod kontrolą Windows 10. Na początku Microsoft pokazał swoje topowe, drogie modele – Surface Pro 4 i Surface Book. Tuż po oficjalnej premierze urządzeń z Redmond zobaczyliśmy wysyp podobnych konstrukcji. Do walki o klientów szukających sprzętu z Windows 10 będącego czymś pomiędzy laptopem, a tabletem dołączyły takie firmy jak: Dell, HP, Acer, a także Asus pokazując odświeżoną wersję Transformer Booka.

Najnowsze informacje mówią, że na rynek urządzeń 2w1 ma wejść Huawei. Chiński producent miałby do swojej obecnej oferty składającej się przede wszystkim ze smartfonów z Androidem wprowadzić także hybrydowe laptopy z Windows 10. Miałaby się one pojawić w 2016 roku, prawdopodobnie na początku na rodzimym rynku. Oczywiście na tym raczej by się nie skoczyło, Huawei chciałby także odbić klientów producentom komputerów w Europie i na innych kontynentach. Trudno teraz ocenić jaką dokładnie strategię obejmie Huawei, ale prawdopodobnie będzie chciał przyciągać przede wszystkim atrakcyjniejszą ceną.

Huawei nie jest pierwszą firmą znaną z produkcji smartfonów, która przemierza się do tworzenia własnych komputerów. Wcześniej pojawiały się informacje o Xiaomi. Ten chiński producent zamierza stworzyć laptopa, który będzie wyróżniał się nie tyko niską ceną. Jego sercem ma być procesor AMD Carizzo, ale też pojawią się informacje, że miałby to być układ ARM. Natomiast nad wszystkim będzie czuwał linuksowy system operacyjny, a nie Windows.

© dobreprogramy