Kolejny rekord finansowy Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku finansowego, czyli za okres od października do grudnia 2007. Kolejny już raz z rzędu wyniki okazały się nie tylko lepsze od oczekiwań, ale rekordowe w historii firmy.

W drugim kwartale Microsoft zanotował przychód na poziomie 16,37 miliarda dolarów, o 30% więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 6,48 miliarda dolarów (wzrost o 87%), co daje 50 centów rozwodnionego zysku na jedną akcję.

W porównaniu do pierwszego kwartału najwięcej zarobił dział Entertainment and Devices (napędzany między innymi sprzedażą konsol Xbox) - 357 milionów dolarów w stosunku do poprzednich 164 milionów. Podobnie jak ostatnio, nadal straty przynosi dział Online Services Business odpowiedzialny między innymi za usługi MSN i Windows Live. W tym kwartale strata operacyjna w tym dziale wyniosła 245 milionów dolarów, ale trzeba przyznać, że jest to o 20 milionów mniej, niż w pierwszym kwartale.

© dobreprogramy