reklama

Kolejnych 7 polskich studentów na praktykach w Redmond

Strona główna Aktualności

O autorze

W tegorocznej edycji praktyk Microsoft, które odbywają się w centrali korporacji w Redmond, uczestniczyć będzie siedmiu studentów z polskich uczelni technicznych. Praktykanci będą przez 12 tygodni zaangażowani w pracę poszczególnych grup produktowych.

Do tegorocznej edycji EMEA Internship Program polskie uczelnie zgłosiły 129 kandydatów, z których - po wstępnej weryfikacji - 29 zostało zakwalifikowanych do rozmów z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację. W ich wyniku wybrano siedmiu uczestników tegorocznych praktyk. Jeden z nich weźmie udział w programie po raz drugi. Warto dodać, że z całego regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) aż 1/3 zgłoszonych kandydatur pochodziła właśnie z naszego kraju.

Do tegorocznej edycji EMEA Internship Program zakwalifikowali się z Polski: Sylwia Kopczyńska, Piotr Kułaga, Łukasz Tomczyk, Paweł Baszuro, Piotr Findeisen, Mike Kaczmarczyk oraz Szymon Wasik, z Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, Politechniki Częstochowskiej, Wyższej Informatycznej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Praktyki prowadzone przez Microsoft w centrali, w Redmond pozwalają studentom na udział w rzeczywistych projektach prowadzonych w korporacji, często kluczowych dla firmy oraz ważnych dla branży IT. Praktykanci, pracując na stanowiskach Software Engineer i Engineer In Test, będą mieli możliwość włączenia się w pracę nad aktualnie tworzonymi i testowanymi produktami. Będzie to dla nich również okazja do podjęcia wyzwań i nauki w gronie doświadczonych pracowników. Udział w programie to dla większości uczestników także pierwszy krok do zdobycia zatrudnienia w Microsoft. Po zakończeniu stażu mają rok na skończenie studiów oraz powrót do Redmond.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama