reklama

Komisja Europejska: amerykańskie studia filmowe naruszają prawo o konkurencji w UE

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Komisja Europejska postawiła poważne zarzuty największym amerykańskim producentom filmowym – Disneyowi, NBCUniversal, Paramount Pictures, Sony, Twentieth Century Fox oraz Warner Bros, a także brytyjskiej stacji Sky UK. Chodzi o brak możliwości sprzedaży przez Sky UK dostępu do zakupionych filmów i seriali dla osób mieszkających poza Wielką Brytanią i Irlandią. Narzucenie takich ograniczeń jest zdaniem Komisji naruszeniem unijnego prawa.

Unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager stwierdziła, że Europejczycy chcą oglądać odpowiadające im płatne kanały telewizyjne niezależnie od tego, gdzie mieszkają lub gdzie w Unii Europejskiej podróżują, tymczasem tego typu umowy licencyjne uniemożliwiają taką sytuację, mimo że są najprawdopodobniej nielegalne, naruszają art. 101 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, mówiący o zakazie porozumień między firmami, które ograniczają lub eliminują konkurencję. Gdyby nie narzucone ograniczenia, Sky UK mogłoby udostępnić także widzom spoza Wysp legalny dostęp do filmów i seriali z USA.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić