r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komisja Europejska kończy aktywny nadzór Microsoftu

Strona główna Aktualności

Komisja Europejska zapowiedziała, że kończy aktywną, stałą kontrolę poczynań firmy Microsoft rozpoczętą po zawarciu przez firmę ugody z władzami Unii Europejskiej w 2004 roku.

Ugoda zawarta w 2004 roku była finałem głośnej sprawy antymonopolowej, która przyczyniła się między innymi do nałożenia na Microsoft gigantycznej kary (później jeszcze wielokrotnie powiększanej o odsetki i kolejne grzywny), zobowiązania do wydania wersji Windows pozbawionej odtwarzacza Windows Media Player oraz udostępniania konkurentom szczegółowych dokumentacji protokołów sieciowych. Warunkiem ugody było również poddanie się przez Microsoft wnikliwej kontroli Komisji Europejskiej przez kilka kolejnych lat - kontrola ta miała na celu upewnienie się, że firma przestrzega uzgodnionych zasad.

Teraz Komisja Europejska stwierdziła, że zmiany w zachowaniu Microsoftu oraz większe możliwości dochodzenia swoim praw przez poszkodowanych konkurentów przed narodowymi sądami sprawiają, że dalsza kontrola w pełnym wymiarze jest już niepotrzebna. Komisja wyraża jedynie nadzieję, że Microsoft na żądanie będzie współpracował i udostępniał władzom informacje na temat swojej działalności.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.