r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komisja Europejska za otwartymi standardami

Strona główna Aktualności

Komisja Europejska nie lubi Microsoftu? To chyba i tak delikatnie powiedziane, jeśli wziąć pod uwagę słowa europejskiej komisarz ds. antymonopolowych, Neelie Kroes. "Steelie", bo taki nie bez powodu zresztą zyskała przydomek w zagranicznej prasie, gorąco zachęcała przedsiębiorstwa i rządy do używania otwartego oprogramowania. Jej wystąpienie miało miejsce na konferencji w Brukseli.

Wybór otwartych standardów jest bardzo rozsądnym posunięciem dla biznesu - stwierdziła. Żaden obywatel lub firma nie może być zmuszany lub zachęcany do wybierania zamkniętej technologii nad otwartą - dodała Kroes. Stanowczo podkreśliła, że również Komisja Europejska i agencje unijne powinny zdecydować się na przystosowanie do otwartych, dobrze udokumentowanych standardów. Nie można polegać na jednym producencie - argumentowała.

Choć nazwa firmy w wystąpieniu komisarz Kroes nie padła, to jest to mimo wszystko dość ewidentny prztyczek w nos dla Microsoftu. Pomimo regularnego udostępniania tysięcy stron dokumentacji protokołów sieciowych, planów wprowadzenia natywnej obsługi ODF do Office 2007 SP2 i uzyskania standaryzacji ISO przez format Open XML nadal trudno spodziewać się, by stosunek administracji unijnej do firmy z Redmond diametralnie się zmienił.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.