reklama

Komisja Europejska zbada przejęcie DoubleClick

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Tak jak pisaliśmy pod koniec października, Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie przejęcia przez Google firmy DoubleClick - potentata na rynku reklam on-line. Organ wykonawczy Unii Europejskiej postanowił jednak tymczasowo wstrzymać transakcję i przychylając się do wniosków konkurencji wszcząć długotrwałą, dogłębną analizę całej sytuacji. Google liczyło, że transakcja zostanie zaakceptowana bez dochodzenia.

W uzasadnieniu Komisja podała, że bezpośrednie zezwolenie na przejęcie w tym momencie mogłoby rodzić obawy, czy przypadkiem nie zostają naruszone zasady zdrowej konkurencji na internetowym rynku reklamowym. Komisja zastanowi się zwłaszcza nad tym, czy pozostając niezależną firmą DoubleClick ma szansą urosnąć do takich rozmiarów, że mogłoby konkurować z Google - czytamy w oświadczeniu.

Decyzja o rozpoczęciu formalnego dochodzenia oznacza spore opóźnienie dla Google. Komisja Europejska ma teraz czas do 2 kwietnia na wydanie postanowienia, czy przejęcie może naruszyć europejskie prawo antymonopolowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama