r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kompatybilna z Arduino Platforma Intel Galileo trafi na uniwersytety

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Platforma Intel Galileo, kompatybilna z Arduino, ale bazujących na architekturze Intela płytka przeznaczona do prototypowania układów, przestała żyć tylko na papierze. Producent zapowiada, że jest to pierwszy z nowej rodziny produktów.

Galileo bazuje na taktowanym z częstotliwością 400 MHz układzie Quark SoC X1000 (nazwa kodowa: Clanton), który został zaprezentowany na tegorocznym IDF. Procesor jest mniejszy i bardziej energooszczędny, niż dobrze nam znane Atomy.

r   e   k   l   a   m   a

Intel zapowiada, że płytka Galileo będzie świetną podstawą układów o różnym stopniu skomplikowania, od interaktywnych wyświetlaczy LED-owych, przez automatyzację sprzętu domowego użytku, po roboty sterowane smartfonem. Galileo można używać w środowiskach, gdzie systemem bazowym jest zarówno Windows, OS X, jak i Linux, z wykorzystaniem prostego IDE Arduino.

Pierwsze 50 tysięcy sztuk Galileo trafi do rąk tysiąca uczelni na całym świecie w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Priorytetem Intela w tym przypadku jest rozbudzenie w studentach pomysłowości i zapoznanie ich z tworzeniem kompatybilnych z architekturą urządzeń oraz możliwościami, jakie daje kompatybilność z innymi, bazującymi na architekturze Intela, produktami. Uczelnie przyjęte do programu otrzymają po 40 płytek i środowisko programistyczne. Pod koniec roku ukazać się ma także podręcznik Getting Started with Arduino on IA. Na razie Intel nie mówi nic o dostępności Galileo dla indywidualnych nabywców, ale z gdyby się na to zdecydował, możemy przypuszczać, że koszt zestawu nie przekroczy 60 dolarów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.