Kompilacja 10064 wizualnie wprowadza Windowsa 10 w XXI wiek

Strona główna Aktualności

O autorze

Zrzuty ekranu z kolejnych kompilacji Windowsa 10 wywoływały sporo kontrowersji dotyczących wyglądu systemu. Status anegdoty zyskały już mało atrakcyjne ikony czy jaskrawa, jeżeli nie powiedzieć pstrokata, kolorystyka. Chiński serwis IThome.com opublikował właśnie zrzuty z kompilacji 10064, które pokazują nową twarz Windowsa 10.

Przez całe tygodnie dziwiono się, że Microsoft upodabnia swój system do standardów znanych z lat 90. Wreszcie zdaje się to zmieniać. Odświeżono wspomniany toporny zestaw ikon, które doczekały się bardziej współczesnego wyglądu. Widać to na przykładzie systemowego kosza. Nadal jednak daleko im do najzwyczajniejszego w świecie bycia ładnymi.

Najważniejszym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z nowych zrzutów, jest automatyczne dopasowywanie kolorystyki różnych elementów interfejsu do motywu głównego. Chodzi między innymi o pasek stanu czy wyszukiwarkę zintegrowaną z asystentem Cortana. Na kolejnych obrazkach widać kolorystyczną zgodność elementów UI z tapetą. Być może chodzi po prostu o zmianę przygotowanych wcześniej przez Microsoft kompozycji. Pojawiają się jednak opinie, że kolorystyka pasków jest determinowana tapetą, co ucieszy estetów.

Zrzuty z kompilacji 10064 nie wnoszą zbyt wiele, jeżeli chodzi o funkcje systemu. Prezentują znane z wcześniejszych kompilacji elementy: centrum powiadomień, panel sterowania czy przeglądarkę Spartan. Ich wygląd jest jednak teraz bardziej spójny, właśnie ze względu na zgodność kolorystyczną.

Na pierwszy rzut oka nowe informacje na temat wyglądu mogłyby się wydać mało istotne. W rzeczywistości wyjaśniają one, że dotychczasowy interfejs (chaotyczny, niespójny, zbyt kolorowy) to najprawdopodobniej domena wersji testowych. Na obrazkach widać, że docelowo Microsoft dąży do większego ujednolicenia elementów i kolorystyki interfejsu. Wszystkie zrzuty z kompilacji 10064 można obejrzeć na IThome.com.

© dobreprogramy
s