Komputery dla szkół od TP S.A. i Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Telekomunikacja Polska S.A. w ramach programu "Komputery dzieciom" rozpoczęła bezpłatne przekazywanie komputerów dla szkół z małych miejscowości. Akcja prowadzona jest wspólnie z firmą Microsoft, która wyposaży je w niezbędne oprogramowanie. Ogólnopolska akcja potrwa do końca czerwca br.

Komputery przekazane zostaną przede wszystkim do małych szkół podstawowych z niewielkich miasteczek i wsi, które nie posiadają pracowni komputerowych. Sprzęt trafi również do szkół integracyjnych, jak i placówek prowadzących nauczanie dla osób niepełnosprawnych. Każda z kilkudziesięciu wytypowanych szkół otrzyma 10 komputerów, dzięki którym będzie mogła uruchomić szkolną pracownię komputerową.

"Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy z Telekomunikacją Polską, małe placówki szkolne, często nie posiadające pracowni komputerowej, będą mogły podnieść poziom nauczania" - powiedziała Monika Kretowicz, PR Manager polskiego oddziału firmy Microsoft. "Mam nadzieję, że dzięki naszej pomocy, dzieci, które do tej pory nie miały styczności z komputerami, będą mogły kształcić się i bawić, a umiejętności jakie dzięki temu nabędą, pozwolą im zdobyć wykształcenie i znaleźć ciekawą pracę w przyszłości" - dodała Monika Kretowicz.

© dobreprogramy
s