Komputery z preinstalowanym SUSE Linux

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell podpisał kolejne umowy z producentami komputerów PC, którzy będą je rozprowadzać wraz z instalowanym fabrycznie systemem SUSE Linux Enterprise Desktop 10. Nową wersję desktopowego systemu operacyjnego Novella można teraz otrzymać wraz z desktopami i notebokami obecnej na polskim rynku firmy MAXDATA, jak również od lat działających w Europie firm ETegro Technologies i Transtec oraz amerykańskiej R Cubed Technologies.

Jednym z argumentów na rzecz zawarcia tych umów był niedawny wspólny komunikat Novella i Lenovo o wprowadzeniu pierwszej na rynku przenośnej linuksowej stacji roboczej ThinkPad wykorzystującej system SUSE Linux Enterprise Desktop 10. Novell prowadzi rozmowy z dalszymi znaczącymi dostawcami sprzętu na temat kolejnych umów dotyczących fabrycznej instalacji jego systemu.

Łatwy w obsłudze SUSE Linux Enterprise Desktop został wyposażony w nowe, innowacyjne funkcje, takie jak trójwymiarowe środowisko graficzne, zintegrowane przeszukiwanie oraz w pełni kompatybilny pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org 2.0 w wersji Novella. SUSE Linux Enterprise Desktop jest przeznaczony do instalowania na komputerach PC, w punktach sprzedaży detalicznej, na profesjonalnych stacjach roboczych i uproszczonych klientach (ang. thin client).

© dobreprogramy
s