Komunikator - kolejny krok Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Google rozpoczyna ekspansję na kolejnym polu. Tym razem firma wprowadza na rynek komunikator internetowy.

Google Talk oparty został o protokół komunikacji Jabber co umożliwi komunikację z użytkownikami wielu popularnych komunikatorów. Na razie ilość funkcji na pewno nie powali na kolana użytkowników innych rozbudowanych komunikatorów, uwagę zwraca choćby brak emotikonek. Bardzo dobrze Google Talk radzi sobie jednak z komunikacją głosową. Aplikacja pobiera kontakty z poczty Gmail, a także umożliwia wygodne wysyłanie poczty e-mail.

Na stronie produktu zamieszczono listę komunikatorów umożliwiających komunikację z Google Talk (Adium, GAIM, iChat, Psi, Trillian Pro) nie jest to jednak lista zamknięta, a dla polskich uzytkowników istotne jest napewno to, że popularny WPKontakt również korzysta z Jabbera. Więcej informacji na temat protokołu Jabber i komunikatorów go wykorzystujących znaleźć można na stronie Jabberpl.org.

Google Talk w przedpremierowej wersji testowej beta można już pobrać ze strony talk.google.com. Wymagania systemowe to Windows 2000 lub XP.

Aby zalogować się w Google Talk należy wcześniej założyć konto pocztowe w również testowej jeszcze usłudze Gmail. Niestety do założenia konta niezbędne jest otrzymanie zaproszenia od osoby korzystającej z Gmaila.

© dobreprogramy
s