Komuś przegrzały się tranzystory. Yeston RTX 3070 inspirowany anime

Strona główna Aktualności
fot. Yeston
fot. Yeston

O autorze

Japońska firma Yeston słynie z produkcji niestandardowych kart graficznych. Ich docelowa klientela to fani anime i mangi, potocznie i trochę obraźliwie zwani także "weebami". Tym razem Japończycy stworzyli swoją wersję karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3070.

Karta od firmy Yeston pod względem specyfikacji niewiele różni się od wersji Founders Edition RTX 3070. GeForce RTX3070 8GD6 Sakura Hitomi Flower Marriage Commemorative Edition jest delikatnie podkręcona, bowiem taktowanie w trybie boost wynosi 1770 MHz, czyli o 45 MHz więcej niż w przypadku wersji sprzedawanej przez Nvidię. Na zdjęciach widzimy, że moduł zasilania składa się z dwóch 8-pinowych złącz.

Konstrukcja posiada 3 porty DisplayPort oraz jeden HDMI. Ciepło odprowadzają trzy wentylatory w konstrukcji 2,5-slotowej, a każdy z nich posiada 9 łopatek. Backplate wskazuje na to, że jeden z wentylatorów musi wprowadzać powietrze od bocznej strony karty, ponieważ jest pełny i nie posiada żadnych wlotów. Został całkowicie przeznaczony na malowanie w stylu anime.

Jak można się domyślić, karta graficzna pojawi się w bardzo limitowanych ilościach. Będzie można ją zamówić od 2 stycznia 2021 roku, wyłącznie w sklepach w Azji, ale istnieje możliwość wysyłki do USA oraz krajów Unii Europejskiej poprzez sklepy internetowe. 

Sprawdź też nasz test karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3070 Founders Edition.

© dobreprogramy
s