r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Konferencja Nokii bez prezentacji MeeGo

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji NokiaWorld 2010, na której Nokia zapowiedziała wielki powrót na rynek telefonów, zabrakło informacji na temat systemu MeeGo. Teraz firma wyjaśnia, dlaczego.

Nokia zapowiada, że wkrótce stanie się poważnym graczem na rynku smartfonów, jednak na razie niewiele z tych zapowiedzi wynika. Firma jak dotąd nie wprowadziła jeszcze systemu MeeGo opartego na Linuksie, który według zapowiedzi ma zagrozić iOS czy Androidowi. ArsTechnice udało się zapytać Richa Greena, nowego dyrektora ds. technologii, o powód takiego stanu rzeczy. MeeGo jest krytycznie ważny dla Nokii - powiedział Green - jednak firma nie jest jeszcze gotowa do zaprezentowania interesującej dla publiczności wersji MeeGo. Intel i Nokia dopiero niedawno, bo w lutym tego roku zadecydowały o stworzeniu systemu.

Jak twierdzi Green, Nokia dobrze zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zagrozić Androidowi i iOS, musi wprowadzić nowatorskie rozwiązania, które przyciągną klientów. Dlatego też MeeGo będzie przeznaczony nie tylko dla smartfonów, ale także telewizorów, netbooków i tabletów. Czy jednak kolejne przesunięcia w czasie premiery systemu to dobry pomysł? Niedługo na rynku systemów dla smartfonów zrobi się naprawdę ciasno. Swój produkt ma w przyszłym miesiącu pokazać Microsoft. Jeśli Nokia nie pośpieszy się z pracami, może zwyczajnie przegapić odpowiedni moment. To zaś będzie miało poważne konsekwencje dla firmy - rynek smartfonów to obecnie najszybciej rozwijająca się gałąź telefonów komórkowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.