Konferencja Wikimedia Polska 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

22 maja rozpocznie się Konferencja Wikimedia Polska 2008 organizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Podstawowym celem Konferencji jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i opinii na temat projektów Wikimedia oraz innych pokrewnych inicjatyw tworzenia otwartej wiedzy i wolnej twórczości za pomocą interaktywnych, ukierunkowanych na społeczności stron internetowych. Ponadto celem jest integracja członków społeczności projektów Wikimedia oraz osób związanych z projektami wolnej twórczości i oprogramowania.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane wszelkimi aspektami działania tego rodzaju inicjatyw, w szczególności społecznymi, prawnymi i technicznymi. Mile widziane są nie tylko osoby związane z tego rodzaju projektami, ale także specjaliści z zewnątrz, których analizy, bądź konstruktywna krytyka mogą wnieść coś nowego do tych projektów.

Program obejmuje m. in. dwudniową sesję wykładową, Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wikimedia Polska, warsztaty, panele dyskusyjne, kilka wycieczek w okolice Rabki, rozgrywki w tenisie stołowym i bilardzie oraz ognisko.

Wstęp na samą konferencję jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji, nocleg z wyżywieniem kosztuje 150 zł (Wikimedia pokrywa część kosztów). Impreza odbędzie się w dniach 22-25 maja w Rabce. Więcej informacji uzyskać można na stronie Konferencji.

© dobreprogramy