Konflikt Google vs Chiny: Pekin wyciąga rękę

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Chińskie władze zdecydowały się zmienić swoje stanowisko dotyczące niedawnych ataków na Google. Pekin nawiązał dialog z internetowym gigantem i ustami swoich urzędników potwierdził, że trwają obecnie konsultacje z Google zmierzające do zakończenia trwającego wiele tygodni konfliktu.

Chiny chcą jak najszybciej porozumieć się z Google, które zapowiedziało, że nie ma zamiaru dłużej cenzurować wyników wyszukiwania w Państwie Środka i jest nawet gotowe do zrezygnowania z działalności na chińskim rynku. Li Yizhong, szef Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) zaznaczył, że konsultacje trwają i mają na celu rozwiązanie sporu. Jest to duża zmiana w podejściu chińskich władz, które do tej pory odcinały się od całego wydarzenia. Przedstawiciele Google nie chcieli komentować tych rewelacji.

Należy oczekiwać, że władze w Pekinie będą starały się rozwiązać konflikt z Google przy jak najmniejszym uszczerbku dla swojego wizerunku. Pozwala to sądzić, że rozmowy między przedstawicielami amerykańskiej korporacji a urzędnikami Państwa Środka będą bardzo trudne i mogą przeciągnąć się w czasie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi