r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec Google Toolbar dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

Google zadecydował o zaprzestaniu rozwoju nakładki Google Toolbar dla Firefoksa 5 oraz nowszych wersji przeglądarki Mozilli.

Firma z Mountain View postanowiła zamknąć nie tylko projekt Labs, ale również dodatek Google Toolbar. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie dostępu użytkownikom przeglądarki do usług stworzonych przez firmę Google. Z poziomu dodatkowego paska narzędzi możemy korzystać z wyszukiwarki Google, blokować wyskakujące okienka typu popup, jak również przeglądać informacje o odwiedzanych stronach (PageRank). Wiele z wymienionych funkcji jest już jednak dostępnych w ramach Firefoksa. Google nie chcąc dublować obecnych w przeglądarce rozwiązań, zadecydował o zaprzestaniu rozwoju swojego dodatku.

Jak czytamy na stronach Toolbar - Pomoc, aplikacja dostępna jest cały czas dla starszych wersji Firefoksa, począwszy od czwartego wydania. Z Google Toolbar można również cały czas korzystać w Internet Explorerze. W kwietniu Google wydał siódmą już wersję swojego dodatku dla przeglądarki Microsoftu. Wprowadzono wówczas między innymi obsługę Google Instant czy możliwość personalizacji narzędzia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.