Koniec Kerio Personal Firewall

Strona główna Aktualności

O autorze

Dla użytkowników programu Kerio Personal Firewall jest to prawdopodobnie nieoczekiwana i przykra informacja. Produkt będzie oferowany tylko do 31 grudnia. Wsparcie dla użytkowników potrwa do końca 2006 roku.

Kerio Personal Firewall oferowany jest bezpłatnie w przypadku zastosowań nie komercyjnych, w przeciwnym wypadku jego cena wynosi ok. 150 zł netto. Program został pobrany przeszło 2 mln razy od marca 2002 roku kiedy to po raz pierwszy go udostępniono.

Przedstawiciele Kerio swą decyzję motywują brakiem możliwości konkurowania w dziedzinie osobistych zapór sieciowych z takimi potentatami jak Symantec, McAfee, Trend Micro czy Zone Labs. ze względu na brak kompleksowej oferty. Problemem jest brak własnego programu antywirusowego oraz zwalczającego spyware. Konkurencja obecnie oferuje użytkownikom pakiety składające się z programów antywirusowych, firewalli i innych aplikacji do likwidowania różnorodnych zagrożeń. Rozwijanie samej zapory w tych warunkach jest bezcelowe wg Kerio. Firma zamierza skupić się na produktach kierowanych do małych i średnich firm jak WinRoute Firewall.

Najnowszą wersję Kerio Personal Firewall 4.2.2.911 pobrać można w dziale: -> PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Zapory sieciowe (firewalle)

© dobreprogramy
s