r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec OpenSolarisa

Strona główna Aktualności

Przed miesiącem pisaliśmy o niepewnej przyszłości systemu OpenSolaris. Niestety, czarny scenariusz spełnił się.

Steven Stallion opublikował mail, jaki Oracle rozesłało do swoich inżynierów pracujących nad Solarisem. Wynika z niego, że Solaris przestanie być rozwijany w sposób otwarty. Zamiast tego Oracle będzie pracować nad nim za zamkniętymi drzwiami. Jedynie przy okazji poważniejszych wydań Solarisa udostępniane będą aktualizacje do dostępnego obecnie kodu objętego otwartymi licencjami. Nie będzie już udostępniany cały kod na bieżąco ani conocne kompilacje systemu. Oracle podaje dosyć dziwne tłumaczenie zakończenia projektu OpenSolaris. Twierdzi mianowicie, że przyczyną są zbyt małe zasoby ludzkie. Jest to trudne do przyjęcia gdyż rozwój w dużym stopniu brała na siebie społeczność OpenSolarisa. Jako drugi powód podano, że otwartość pozwalała zaglądać konkurencji w plany Oracle.

Jest to kolejne źle przyjęte posunięcie Oracle w ciągu ostatnich kilku dni. Wcześniejszym krytykowanym ruchem było pozwanie Google w sprawie użycia Javy w Androidzie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.