reklama

Koniec bety Windows Live OneCare 2.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po blisko czterech miesiącach od uruchomienia publicznego programu beta Windows Live OneCare 2.5 Microsoft zakończył testy i wydał finalną wersję oznaczoną numerem kompilacji 2.5.2900.03. Dotychczasowi użytkownicy otrzymali aktualizację już jakiś czas temu, a niedawno wersja 2.5 pojawiła się także na oficjalnej stronie Windows Live OneCare.

Wersja 2.5 nie przynosi żadnych spektakularnych zmian, jest to raczej zbiór poprawek elementów znajdujących się "pod maską". Jedyne, co rzuca się w oczy to zwiększony limit przechowywanych danych w usłudze Online Photo Backup - z 10 GB do 50 GB na użytkownika. Usługa ta jest jednak dodatkowo płatna, rocznie trzeba za nią zapłacić 50 dolarów, czyli tyle, ile za samą subskrypcję OneCare.

Beta-testerzy, którym 31 lipca kończy się bezpłatna, testowa subskrypcja mogą zakupić Windows Live OneCare 2.5 w obniżonej cenie 25 dolarów. Jedna subskrypcja, jak zwykle, obejmuje do trzech komputerów. Ci z testerów, którzy specjalnie zasłużyli się w czasie programu beta otrzymali od Microsoftu indywidualne zaproszenie do programu Perpetual Beta, który nie kończy się i polega na ciągłym testowaniu kolejnych, mniejszych aktualizacji i wydań.

Niestety, w Polsce nadal oficjalnie Windows Live OneCare nie występuje i nie jest sprzedawany ani wspierany. Jeśli w przeglądarce nie ustawimy języka angielskiego jako domyślny, witryna domowa zachęci jedynie do przeskanowania komputera za pomocą skanera on-line - jedynej funkcji OneCare dostępnej na polskim rynku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama