r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec czekania! Google udostępnia obrazy Androida 5.0 dla starszych Nexusów

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Po wielu tygodniach czekania, użytkownicy Nexusów 5, 7 (Wi-Fi) oraz 10 mają możliwość wgrania najnowszej wersji systemu Android na swoje urządzenia. Google udostępniło obrazy systemu, które można wgrać, nie czekając na aktualizację OTA. Z aktualizacji powinni również być zadowoleni deweloperzy, gdyż wraz z obrazami zaktualizowane zostały pliki binarne niezbędne do prawidłowego i wydajnego działania Androida na custom ROM-ach.

Oficjalna premiera kodu źródłowego Androida 5.0 Lollipop miała miejsce niemal dwa tygodnie temu. Od tego czasu pojawiło się nawet kilka nieoficjalnych portów systemu na oficjalnie niewspierane przez Google modele telefonów. W międzyczasie Google udostępniło obrazy dla Nexusa 9 oraz Nexus Playera. Z powodu błędów powodujących nadmierne zużywanie baterii, aktualizacja została wstrzymana. Z jednej strony cieszy, że Google zdecydowało się na wydanie jak najbardziej dopracowanego systemu, jednak z drugiej strony data premiery obrazów poprzednich wersji Androida najczęściej pokrywała się z premierą kodu.

Wspomniany błąd dotyczył łączności Wi-Fi. Telefon, bo problem dotykał Nexusa 5, który miał włączone Wi-Fi, był „atakowany” żądaniami przerwania IRQ. Deweloperzy dowiedzieli się o kłopotach niemal w przededniu premiery Androida 5.0, stąd decyzja o przesunięciu terminu upublicznienia obrazów. Błędy zostały jednak załatane, a oficjalną wersję systemu wraz z aplikacjami Google, można pobrać ze specjalnie przygotowanej strony zawierającej wszystkie dostępne do tej pory obrazy dla telefonów Nexus.

r   e   k   l   a   m   a

Aby przeprowadzić aktualizację, należy posiadać działający fastboot. Po rozpakowaniu pliku wystarczy uruchomić skrypt flash-all.bat dla Windows lub flash-all.sh dla systemów Unixowych. Domyślne ustawienia usuwają dane zgromadzone na telefonie, więc zalecane jest stworzenie kopii zapasowej lub usunięcie operatora -w z linii odpowiadającej za wgranie systemu w samym skrypcie. W ciągu kilku najbliższych dni aktualizacja powinna pojawić się również poprzez OTA. Obrazy dla Nexusów 7 oraz 4 zostaną wydane w późniejszym terminie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.