Koniec eTrust i BrightStor

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CA - jeden z największych producentów oprogramowania zabezpieczającego i do zarządzania infrastrukturą IT, poinformowała o całkowitym zaprzestaniu używania w nazwach najnowszych produktów marek eTrust, Unicenter, BrightStor i brandów produktów takich jak PestPatrol, Endevor czy FileSurf, których stała się właścicielem w większości przypadków dzięki wcześniejszym przejęciom innych firm.

Zmiany te widoczne są już od pewnego czasu. Program antywirusowy CA funkcjonujący jeszcze do niedawna pod nazwą eTrust Anti-Virus, od wersji 2007 nazywa się już CA Anti-Virus. Podobnie stało się w przypadku pakietu zabezpieczającego eTrust Internet Security, zaś np. program eTrust PestPatrol Anti-Spyware służący do wykrywania komponentów szpiegujących (spyware) i reklamowych (adware) w najnowszej wersji oznaczany jest po prostu jako CA Anti-Spyware. W chwili obecnej praktycznie wszystkie produkty kierowane do klientów indywidualnych i niewielkich firm funkcjonują już wyłącznie pod marką CA.

Proces ujednolicania marek postępuje też wśród produktów kierowanych do sektorów małych i średnich, a także dużych firm. Z nazwy dość popularnego programu do archiwizacji danych BrightStor ARCserve Backup zniknie już niedługo człon BrightStor. Analogicznie ma dziać się w przypadku innych produktów - np. Unicenter Service Desk będzie się nazywał CA Service Desk. Cały proces potrwa 12-18 miesięcy, a nowe nazwy produktów będą wprowadzane wraz z ich nowymi wersjami.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym firmy z przeprowadzonych badań wynika, że brand CA jest dużo silniejszy niż pozostałe. Logiczna więc jest zmiana na ujednoliconą nazwę. Szczegółowe informacje na temat nowych nazwa można znaleźć na stronach producenta.

© dobreprogramy