r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec ery spamu w mailach, portale społecznościowe są „lepsze”

Strona główna Aktualności

Bloomberg opisał zjawisko, które świadczy o zakończeniu pewnej ery w historii Internetu i komunikacji. Według artykułu, serwisy społecznościowe zajmują miejsce poczty elektronicznej w oczach spamerów i stają się głównym miejscem rozprowadzania niechcianych odnośników.

To zjawisko ma dwie przyczyny. Po pierwsze, filtry antyspamowe, które chronią nasze skrzynki, są coraz skuteczniejsze. Po drugie, spam rozsyłany na portalach społecznościowych jest dużo skuteczniejszy. Ludzie są już przyzwyczajeni do otrzymywania niechcianej poczty, ale posty na ścianach znajomych czy wyglądające interesująco tweety to zupełnie coś innego. Według Gabiel Consulting Group spam „społecznościowy” bije ten pocztowy na głowę skutecznością.

Według badań około 40% kont na portalach społecznościowych należy do spamerów i równo 8% wiadomości wysłanych na nich to wiadomości niechciane. Jeszcze pół roku temu takich wiadomości było o połowę mniej. Doszło nawet do tego, że Facebook i Twitter pozywają dostawców reklam za to, że portale tracą użytkowników zniechęconych kiepskimi doświadczeniami na stronach. Oczywiście te największe sieci mają narzędzia i zasoby pozwalające wykrywać i blokować spamerów, ale mniejsze często nie mogą sobie z tym poradzić.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.