r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec linii 2.6 jądra Linuksa?

Strona główna Aktualności

Linus Torvalds poinformował, że rozważa zmianę numeru kolejnej wersji jądra Linuksa na 2.8 lub 3.0. Oznaczałoby to zakończenie linii 2.6, która jest już obecna stosunkowo długo i jądro bardzo się zmieniło od momentu jej zapoczątkowania.

Torvalds wysłał e-maila, w którym pisze o konieczności skrócenia okna łączenia kodu z powodu jego podróży, oraz prosi o nie zwlekanie ze zgłoszeniami na ostatnią chwilę. Natomiast w post scriptum zawarł krótką uwagę, w której stwierdza, że numerek wersji jądra zrobił się już dość duży i nowa wersja może w związku z tym zostać oznaczona jako 2.8. Potem pojawił się kolejny mail, w którym Linus Torvalds wspomina o numerku 3.0. Pisze, że jest to dobry pomysł biorąc pod uwagę, że właśnie rozpoczyna się trzecie dziesięciolecie istnienia Linuksa. Nie chce przy tym czekać do wersji 42 mimo, że odpowiada ona na pytanie o życie, wszechświat i wszystko inne. Przy okazji zdradza pomysł, aby skrócić liczbę numerków z czterech do trzech. Obecnie bowiem do trzech podstawowych liczb dodawana jest czwarta, oznaczająca stabilną wersję, w której wprowadzono szybkie, drobne poprawki względem wersji głównej. Niedawno wydane stabilne jądro 2.6.39 nie doczekało się jeszcze takich poprawek ale poprzednie miało ich siedem (ostatnia wersja to 2.6.38.7). Torvalds chce więc aby główne wydanie miało tylko dwie liczby, wersja 3.0.1 byłaby więc poprawką do 3.0 a nie kolejną główną wersją z linii 3.0.

Przedstawione pomysły są na razie luźnymi propozycjami Linusa Torvaldsa. Warto pamiętać, że pojawiały się też inne schematy nazewnictwa, np. nawiązujące do roku (Linux 2011.0.0). Która konwencja zwycięży zapewne dowiemy się niedługo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.