r   e   k   l   a   m   a
reklama

Koniec rozwoju Nautilus Elementary, jego miejsce zajmie Marlin

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularny wśród sporej części użytkowników Linuksa menadżer plików Nautilus Elementary zakończył żywot. Jego miejsce zajmie Marlin.

Nautilus Elementary to modyfikacja domyślnego menadżera plików dla Ubuntu, oferująca bardziej przejrzysty i przez to intuicyjny interfejs. Narzędzie było rozwijane przez przez zespół elementary Team. Cieszący się popularnością wśród wielu użytkowników Linuksa Nautilus Elementary nie będzie jednak dalej rozwijany, jego twórcy zadecydowali o stworzeniu nowego projektu - Marlina. Jest on tworzony przy użyciu technologii znanych z GNOME 3 jak GTK3, zaś jądro programu napisano w języku programowania C. Interfejs użytkownika powstał natomiast w vala. Część elementów została zapożyczona z przeglądarki plików Thunar znanej ze środowiska graficznego XFCE.

Obecnie Marlin jest we wczesnej fazie rozwojowej. Nie należy się więc raczej spodziewać, że menadżer zostanie wydany w najbliższym czasie. Zrzuty ekranu prezentujące wczesny wygląd Marlina można obejrzeć na stronach serwisu OMG Ubuntu. Ostatnio o zmianach w Nautilusie na potrzeby Ubuntu 10.10 informowaliśmy w sierpniu tego roku.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów