r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec rozwoju Nautilus Elementary, jego miejsce zajmie Marlin

Strona główna Aktualności

Popularny wśród sporej części użytkowników Linuksa menadżer plików Nautilus Elementary zakończył żywot. Jego miejsce zajmie Marlin.

Nautilus Elementary to modyfikacja domyślnego menadżera plików dla Ubuntu, oferująca bardziej przejrzysty i przez to intuicyjny interfejs. Narzędzie było rozwijane przez przez zespół elementary Team. Cieszący się popularnością wśród wielu użytkowników Linuksa Nautilus Elementary nie będzie jednak dalej rozwijany, jego twórcy zadecydowali o stworzeniu nowego projektu - Marlina. Jest on tworzony przy użyciu technologii znanych z GNOME 3 jak GTK3, zaś jądro programu napisano w języku programowania C. Interfejs użytkownika powstał natomiast w vala. Część elementów została zapożyczona z przeglądarki plików Thunar znanej ze środowiska graficznego XFCE.

Obecnie Marlin jest we wczesnej fazie rozwojowej. Nie należy się więc raczej spodziewać, że menadżer zostanie wydany w najbliższym czasie. Zrzuty ekranu prezentujące wczesny wygląd Marlina można obejrzeć na stronach serwisu OMG Ubuntu. Ostatnio o zmianach w Nautilusie na potrzeby Ubuntu 10.10 informowaliśmy w sierpniu tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.