reklama

Koniec specjalnego Yahoo! Messenger dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Yahoo! poinformowało o zaniechaniu dalszych prac nad rozwojem specjalnej wersji swojego komunikatora Yahoo! Messenger dedykowanego dla systemu Windows Vista. O wersji tej było niegdyś bardzo głośno - to jedna z pierwszych aplikacji wykorzystujących pełnię możliwości Windows Presentation Foundation (WPF), obecnej w Viście nowej platformy dla programistów do obsługi interfejsu użytkownika, pozwalającej uzyskać bogate efekty graficzne.

Skąd taka decyzja? Yahoo! tłumaczy, że priorytetem jest dla niego dostarczenie spójnej, czyli równie dobrej w każdym systemie wersji komunikatora. W praktyce jednak najprawdopodobniej czynnikiem decydującym była niska popularność Yahoo! Messenger for Vista. W zasadzie porzucenia projektu przez Yahoo! można było oczekiwać już jakiś czas temu - od początku wyglądało na to, że firma traktuje go po macoszemu, czego dowodem były chociażby przedłużające się prace i przesuwanie daty wydania.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama