Koniec trueSpace - Microsoft tnie koszty

Strona główna Aktualności

O autorze

Roman Ormandy, prezes firmy Caligari - ten sam, który w lipcu 2008 informował o bezpłatnym udostępnieniu programu trueSpace 7.6 teraz żegna się z użytkownikami i zapowiada koniec rozwoju produktu.

Caligari, producent jednego z najstarszych programów do tworzenia grafiki 3D, został przejęty w lutym 2008 roku przez Microsoft. Jednym z efektów tego przejęcia było wydanie trueSpace 7.6 całkowicie bezpłatnie kilka miesięcy później. Niestety w obliczu kryzysu ekonomicznego Microsoft postanowił ciąć koszty i w planie redukcji wydatków znalazła się także firma Caligari, a wraz z nią produkt mogący poszczycić się ponad 25-letnią tradycją.

Prezes w liście otwartym dziękuje użytkownikom za spędzone razem lata i jednocześnie zachęca do zarchiwizowania wersji instalacyjnych programu na dysku, bo już niedługo mogą być niedostępne do pobrania. Warto pamiętać także o zapisaniu numerów licencyjnych - jeśli produkt został zakupiony zanim udostępniono go bezpłatnie. Pobrać na dysk można także szkolenia interaktywne i plug-iny. Szef firmy zachęca także do wysyłania maili do pracowników Caligari i użytkowników forum, z którymi chcemy zachować kontakt w celu uzyskania nowego, alternatywnego adresu. Niewykluczone, że niedługo powstanie społecznościowe, nieoficjalne forum użytkowników trueSpace.

trueSpace 7.6 w wersji bezpłatnej udostępniliśmy na naszych serwerach tak, by nawet po zamknięciu oficjalnych serwerów producenta można było pobrać program. Jest on dostępny w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D.

© dobreprogramy

Komentarze