Koniec wsparcia dla Windows 98 i ME

Strona główna Aktualności

O autorze

11 lipca tego roku kończy się przedłużony okres wsparcia dla systemów operacyjnych Windows 98, 98 SE i Millenium Edition. Po tej dacie firma Microsoft nie będzie przygotowywać nowych poprawek na znalezione błędy, także te zagrażające bezpieczeństwu systemu.

Specjaliści radzą, aby użytkownicy wciąż używający tych systemów dokonali jak najszybszej aktualizacji do nowszej wersji. Osoby nie planujące zmiany powinny zrezygnować z podłączania swoich komputerów do Internetu, będącego największym źródłem niebezpieczeństw.

Niestety, często zmiana systemu wymusza inwestycję w rozbudowę komputera, która nie jest niezbędna w przypadku, gdy posiadana maszyna spełnia nasze wymagania. Z powodu zamkniętego modelu tworzenia systemów, nie istnieje alternatywa dla wsparcia oferowanego przez Microsoft, gdyż tylko gigant z Redmond jest w posiadaniu kodu źródłowego tych systemów.

Przypominamy, że 10 października kończy się okres wsparcia dla Service Pack 1 do Windows XP. Zalecana jest jak najszybsza aktualizacja do SP2.

© dobreprogramy
s