r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec z GG, Yahoo!, MSN i GTalkiem w Palringo

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Palringo to ciekawy multikomunikator dostępny na wiele platform (Windows, Linux, OS X, Android, Windows Phone, iOS, dawniej również na telefony z Windows Mobile). Programy łączą się z platformą Palringo, w ramach której możliwa jest komunikacja głosowa (push-to-talk) i tekstowa, wysyłanie zdjęć, udostępnianie swojej lokalizacji, wyszukiwanie znajomych w pobliżu, oraz — co bardzo podkreślają twórcy Palringo — branie udziału w czatach grupowych. Na swojej stronie Palringo chwali się, że grup jest już ponad 250 tysięcy. Poza tym klienty umożliwiają komunikację w sieciach Gadu-Gadu, GTalk, Yahoo!, MSN, Facebook, XMPP, ICQ i AIM… niestety, już niedługo.

Użytkownicy Palringo otrzymali dziś wiadomość informującą o planach twórców platformy i komunikatora. Z klientów wkrótce zniknie możliwość komunikacji z sieciami firm trzecich. Firma Palringo twierdzi, że mało użytkowników korzysta z możliwości komunikacji poza Palringo i raczej woli przyciągać swoich znajomych do sieci Palringo, niż komunikować się z nimi przez Facebooka czy MSN. Aby skupić się na rozwoju platformy do czatów grupowych, programiści z Palringo zrezygnują ze wspierania wszystkich innych sieci.

Sądząc po aktywności w grupach, Palringo może mieć rację skupiając się na rozwoju tej strony komunikatora. Jednak zapowiedziane posunięcie spowoduje, że z rynku zniknie dość popularny multikomunikator. Na systemach desktopowych będzie to mała strata, ale dla Androida, Windows Phone czy iOS wcale nie ma wielu aplikacji, które obsłużą jednocześnie GG, GTalka i MSN. Trochę szkoda.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.