Koniec ze środowiskami programistycznymi Borlanda?

Strona główna Aktualności

O autorze

Borland to firma, która od wielu lat kojarzy się przede wszystkim ze środowiskami programistycznymi. Niegdyś znana z niezwykle popularnego Turbo Pascala i Borland Pascala obecnie m. in. z Delphi, C++ Buildera, C# Buildera, JBuildera czy Kyliksa.

Od dłuższego już jednak czasu pozycja Borlanda na rynku deweloperskim jest coraz słabsza, a gro przychodów generują inne produkty. Dziś w Kaliforni Borland Software Corporation ogłosiła agresywne plany rozwoju w dziedzinie Application Lifecycle Management (ALM). W ramach tych planów podjęto decyzję o przejęciu liczącej się firmy zajmującej się infrastrukturą i testowaniem Segue Software Inc.

Przy okazji informacji o ambitnych planach rozwojowych pojawiła się również oficjalna, chyba przykra dla miłośników środowisk programistycznych Borlanda informacja. Firma wydzieliła część zajmującą się pracami nad środowiskami programistycznymi (IDE) i ogłosiła, że zamierza ją sprzedać. Zgodnie z oficjalnymi informacjami decyzja została podjęta ze względu na zasadnicze różnice pomiędzy rynkami ALM i IDE, co uniemożliwiało prowadzenie jednolitego modelu biznesowego firmy. Oczywiście jest mało prawdopodobne by IDE tworzone dotychczas przez Borlanda zniknęły z rynku, najprawdopodobniej będą rozwijane przez nowego właściciela, z jakim skutkiem? Prawdopodobnie niedługo się przekonamy...

Borland Software Corporation wynajęła już firmę Bear, Stearns & Co., która poszukuje nabywcy.

© dobreprogramy
s