Konkurencja Wikipedii stara się o nową domenę

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie dalej jak tydzień temu po wielomiesięcznych zamkniętych testach udostępniona została publiczna wersja usługi Google Knol, będąca konkurencją dla popularnej wśród użytkowników Internetu Wikipedii. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż domena Knol.com, pod którą miałaby funkcjonować usługa jest już zajęta.

Obecnie usługa funkcjonuje pod adresem knol.google.com, natomiast domena, którą Google jest zainteresowane należy do holenderskiej firmy, specjalizującej się w dystrybucji odkurzaczy. Wspomniany adres został zarejestrowany przez Hilco Knola, właściciela przedsiębiorstwa w 2002 roku za kilka EUR. Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, oznaczać to może dla niego interes życia.

Przedstawiciele korporacji z Mountain View skontaktowali się już z Knolem w sprawie zakupu wspomnianej domeny. Koncern zaoferował w zamian okrągłą sześciocyfrową sumę. Holenderski przedsiębiorca odrzucił jednak propozycję wyszukiwarkowego giganta, tłumacząc, iż podatek dochodowy w Holandii nie dałby mu zysku jakiego oczekuje. Dodał także, że gotów jest odstąpić domenę za kwotę 1 mln EUR, która pozwoli mu opłacić zmianę całego wizerunku jego firmy.

Google uważa, że adres postaci knol.com byłby dużo atrakcyjniejszy dla usługi, niż dotychczasowa subdomena. Teraz pytanie, czy koncern zdecyduje się za tą "atrakcyjność" w postaci domeny położonej najwyżej w hierarchii gTLD zapłacić tak dużą sumę?

© dobreprogramy