r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Konkurencja dla InfoCard

Strona główna Aktualności

Niedawno informowaliśmy o planach wprowadzenia przez Microsoft nowego rozwiązania wieloma hasłami użytkownika. Technologia InfoCard ma zastąpić .NET Passport, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Prace nad podobnym projektem ogłosiły takżę firmy IBM i Novell.

Przy współpracy z fundacją Eclipse, rozwijającą jedno z ciekawszych środowisk programistycznych dla Javy, firmy chcą stworzyć otwarte rozwiązanie dające użytkownikom większą kontrolę nad ich hasłami i danymi finansowymi na wielu stronach WWW. Twórcy stawiają na wygodę użytkowania i oddanie użytkownikom pełnej władzy nad sposobem zarządzania ich danymi. Informacje będą dzielone na małe fragmenty, dzięki czemu będzie można precyzyjnie określać, jakie witryny będą miały do nich dostęp. W przeciwieństwie do rozwiązania Microsoftu, Project Higgins ma być dostępny na większości systemów, w tym na Linuksa.

Programiści zamierzają także opublikować narzędzia dla programistów, dzięki którym będzie można budować aplikacje korzystające z Higgins bez konieczności zgłębiania się w kwestie techniczne. Przedstawiciel IBM, Dan Bailey, twierdzi, że kwestii zarządzania tożsamościami użytkowników nie można powierzać jednej firmie, dlatego udostępniony będzie kod źródłowy projektu, aby poszczególne firmy mogły implementować i modyfikować go dla własnych potrzeb. Prace nad nim mają trwać do końca roku. Więcej informacji na stronie projektu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.