Konkurs Aplikacja Roku 2006 rozstrzygnięty

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu Aplikacja Roku. Do konkursu zgłoszono 83 produkty podzielone na 5 kategorii. Witrynę zawierającą opisy aplikacji konkursowych odwiedziło 50 tysięcy użytkowników. Zwycięzcą konkursu, jak już nieoficjalnie sygnalizowaliśmy w marcu, zozstała aplikacja Polaris firmy DS Software.

Tryumfatorem Konkursu oraz zwycięzcą w kategorii Najlepsza aplikacja, wspomagająca pracę przedsiębiorstwa została firma DS Software z aplikacją Polaris. Polaris to unikalne rozwiązanie polskiej firmy DS Software, opracowane przy współpracy z Polską Akademią Nauk, służące do szeroko pojętego zarządzania informacjami i ich współdzielenie w firmie. Polaris może być wykorzystywany do najróżniejszych zastosowań począwszy od obsługi biura lub sekretariatu, poprzez system klasy CRM, na rozwiązaniach niestandardowych kończąc (m.in. obsługa zleceń; obsługa serwisów komputerowych; ewidencja czasu pracy; rejestracja i analiza danych kandydatów w firmie doradztwa personalnego; prowadzenie złożonych projektów). Rozwiązanie jest bardzo elastyczne i po dostosowaniu pozwala na wspieranie bardzo różnorodnych procesów biznesowych, charakterystycznych dla specyfiki różnych firm. Polaris umożliwia współpracę z poszczególnymi aplikacjami pakietu MS Office, a także posiada wbudowaną bazę teleadresową Polski.

Zwycięzcą w dwóch kategoriach: Najlepszy system, wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Najlepsza aplikacja, wspomagająca zarządzanie informacją w firmie został system kadrowo-płacowy Gratyfikant GT opracowany przez spółkę InsERT. Główną nagrodę w kategorii Najlepszy system do analizy kosztów i przychodów w firmie otrzymał z kolei system klasy Business Intelligence Columb OLAP Explorer 2.0 opracowany przez firmę Synergo Group. Zwycięzcą w kategorii Najlepsze polskie rozwiązanie dla Windows Media Center został program eFizyka opracowany przez firmę Nahlik Soft. Program umożliwia prowadzenie wirtualnych doświadczeń fizycznych z różnych dziedzin tej nauki.

Jury uhonorowało także Najlepsze nowe rozwiązania na polskim rynku. Wyróżnienie za udany debiut aż w trzech kategoriach: Aplikacja wspomagająca zarządzanie informacją w firmie, Aplikacja wspomagająca analizę kosztów i przychodów w firmie, Aplikacja wspomagająca pracę przedsiębiorstwa, otrzymała firma Tenvirk Systemy Informatyczne za program TenvirkCM Premium Internet. Rozwiązanie racjonalizuje pracę szkół i wyższych uczelni językowych. Udanym startem i wyróżnieniem za Najlepszą nową aplikację wspomagającą zarządzanie przedsiębiorstwem zakończył się również udział firmy Humansoft wraz z nowym modułem kadrowym znanego i cenionego na rynku rozwiązania Hermes SQL.

Konkurs Aplikacja Roku stwarza firmom programistycznym możliwość szerokiej prezentacji swoich osiągnięć. Zwycięskie i wyróżnione systemy są dziś przedstawiane na Industry Solutions Days, gdzie nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Tygodnik Computerworld w specjalnym kwietniowym wydaniu opublikuje opisy wszystkich konkursowych Aplikacji wraz z opiniami jurorów. Wszystkie programy są opublikowane na witrynie Katalogu Polskich Aplikacji, a nasi klienci wsparli jury konkursowe głosując na najlepsze spośród nich - mówi Janusz Krzyczkowski z polskiego oddziału Microsoft.

Nagrody główne oraz wyróżnienia przyznano w oparciu o ocenę jury, które brało pod uwagę technologiczną innowacyjność poszczególnych rozwiązań oraz ich wartość merytoryczną, a także na podstawie głosów klientów stosujących poszczególne rozwiązania. Współorganizatorem konkursu Aplikacja Roku jest firma konsultingowa KPMG, która dokonała oceny zgłoszonych aplikacji pod kątem ich zgodności z obowiązującym w Polsce prawem. Wsparcia merytorycznego w organizacji konkursu udzieliło Centrum im. Adama Smitha.

© dobreprogramy
s